Urlop w Wielkopolsce: co warto zobaczyć?
Wyjazd na urlop do Egiptu czy Tunezji to już niemal standard wśród młodych Polaków. Jednak istnieje równie wiele ciekawych miejsc w naszym kraju, o których zapominamy. Jednym z takich regionów jest Wielkopolska, która turystom oferuje nie mniej atrakcji niż największe kurorty w innych częściach świata.
Wybierając się w te okolice warto poznaćhotele w Poznaniu i wybrać te dostosowane do naszych możliwości finansowych. Poniżej przygotowaliśmy kilka atrakcji turystycznych, które koniecznie trzeba odwiedzić!
Kopalnia Soli w Kłodawie. To bardzo ciekawe miejsce, w którym już od ponad pół wieku wydobywa się sól. Co ciekawe, jest to jedyne miejsce w tej części Europy, w którym występuje sól koloru różowego – swoją barwę zawdzięcza domieszkom żelaza.
Muzeum leśnictwa w Gołuchowie. Jest jednym z niewielu miejsc w Polsce, gdzie można zobaczyć żyjące żubry i inne zwierzęta – wszystko to znajduje się w lesie nieopodal muzeum. Jednak samo muzeum leśnictwa jest również miejscem niezwykle ciekawym: obejrzeć tam można wystawę trofeów myśliwskich czy też urządzeń wykorzystywanych podczas prac leśniczych. Dla mieszkańców miast może to być widok dość egzotyczny.
Grody w Grzybowie i Gieczu. Miłośnicy archeologii z pewnością z chęcią odwiedzą te dwa miejsca, w których przez lata prowadzone były prace archeologiczne pozwalające na zbadanie historii tego regionu.
Malta w Poznaniu. To z kolei ulubione miejsce wielu mieszkańców Poznania, które pozwala na odpoczęcie od męczącego hałasu miasta. Można tam nie tylko spacerować po parku, ale również odwiedzić zoo. Szczególnie mocno warto polecić największą w Polsce słoniarnię. Dla wielu osób niezwykłą atrakcją jest też motylarnia, która ucieszy zarówno dzieci jak i dorosłych.
Jezioro Słupeckie. Położone około 70 kilometrów na wschód od Poznania jest również ciekawą atrakcją turystyczną. Odpoczynek nad wodą jest przecież ulubioną formą spędzania wolnego czasu naszych rodaków. Ten zbiornik wodny o powierzchni 260 hektarów jest w stanie zapewnić idealne warunki do odpoczynku. Jest to jednocześnie jedno z największych jezior zaporowych w tej części kraju i powstało blisko 60 lat temu dzięki spiętrzeniu wód rzeki Mieszny. Z jeziorem wiąże się również bardzo ciekawa legenda związana z istnieniem tam grodu kultury łużyckiej.